Doğru bilgi mümkün sloganıyla yola çıkan Otobilge.Com 2013'de son kullanıcıların hizmetine açılmış bir internet girişimidir.Otomobil sektöründe yer alan bir kullanıcı deneyimi sitesi olan otobilge.com araç kullanan ve araç almak isteyenleri bilgilendirmek ve deneyimlerini paylaşmak için ortak bir noktada buluşturdu.

Araç alma kararı verirken bize yardım edecek kaynaklar arkadaş,tanıdık tavsiyesi ve internettir.Otobilge.com puan ve yorumlarla bu 3 bilgi kaynağı toparlayarak en doğru araca ulaşmanızı sağlayacak bir girişimdir.

Otobilge.com kullanıclarının araçları hakkında araştırma yaparken binlerce forum mesajı arasında kaybolmasına da çözüm buluyor. Aynı araca birden fazla yorum yapılması engelliyerek bilgi kirliliğini ortadan kaldırıyor.Ayrıca yapılan yorumlara diğer kullanıcıların artı yada eksi puan vererek daha kısa zamanda daha doğru bilgiye ulaşmanızı sağlıyor.

Otobilge.com hangi aracın ne kadar yakıt tükettiği, performansı, servis kalitesi, parça fiyatları vb. 15 farklı kategoride kullanıcılara puanlatarak size istatistiksel bir bilgi sunuyor.Bu sayede fabrika verileri yerine kullanıcı verileriyle doğru bilgeye ulaşmanızı sağlıyor.Düşüncelerinezde kendiniz için tasarladığınız en iyi aracı bulmanıza tecrübelerle yardım ediyor.Yanlış bilgilenme sonucu araç alıp tekrar tekrar değiştirip ekonomik zarara uğramanızı oldukça yüksek oranda önlemeyi hedefliyor.